15 Temmuz Ruhu Ümraniye’de yaşıyor

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümünde Üsküdar’da yüzlerce vatandaş alanlara çıkarak o ruhu yaşattıklarını gösterdiler.

umraniye
Daha Fazla

Ümraniye düzenlenen programa Kaymakam Cengiz Uysal, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, TBMM 20. Dönem Milletvekili Şevki Yılmaz, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu ve yönetimi, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, şehit yakınları ve çok sayıda gazi katıldı.

Santral Etkinlik Alanı’nda konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “15 Temmuz Darbe Girişimi, kahraman milletimizin onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti sayesinde bozguna uğratılmıştır. Milletimiz dünyada benzeri görülmemiş bir cesaret ile hain terör örgütü olan FETÖ ’ye karşı büyük bir demokrasi zaferine imza atmış ve Türkiye’nin gücünü, Türk halkının destanlaşan mücadelesini dünyaya bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında 251 kahramanımızı şehadet makamına uğurlarken, 2196 gazimizle şanlı tarihimize yeni bir zafer yazdırdık. O gece Ümraniye’den 9 vatan sevdalısı kardeşim ülkesi için gözünü kırpmadan canını verdi. 115 kardeşimizde gazilik şerefine erişti. Her bir Ümraniyeli kardeşimin aynı ruh ve cesaretle bu ülkeyi korumak için elinden gelen her şeyi yapacağına şüphem yok. Milli irademize kimsenin tankla, tüfekle pranga vurmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
Ümraniye Kaymakamı Cengiz Uysal yaptığı konuşmada, “Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle nakşettiğimiz demokrasi destanının 5. yıl dönümünde ülkesi için hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak ve milli birlik ruhumuzu tekrar yaşatmak üzere bugün yine meydanlardayız.

15 Temmuz vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğimizin bütün dünyaya gösterildiği tarihi bir gündür. Bu vesileyle bir kez daha 15 Temmuz gecesi şehadet şerbeti içen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.