İmamoğlu Tuzla’da semt pazarını gezdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Tuzla’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. İmamoğlu ziyaretler kapsamında 2,5 önce adaylık çalışmaları için geldiği Aydıntepe Mahallesi semt pazarını ziyaret etti.

semtpazari
Daha Fazla

Aydıntepe Mahallesi’nde kurulan semt pazarı ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşlar ve pazar esnafından gelen sorunları dinledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Pazar ziyaretinde İmamoğlu, yurttaşlardan gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi. Bazı vatandaşlar, cep telefonlarından yaptıkları canlı yayınlarla yakınlarını İmamoğlu ile buluşturdu.

Pazarda patates, soğan tezgahı bulunan bir esnaf ile İmamoğlu arasında yaşanan diyalog, vatandaşın yaşadığı ekonomik zorlukları gözler önüne serdi. İmamoğlu, “Başkanım, ilçemize hoş geldin. Burada bir konuşmuştuk; hatırladın mı” diyen esnafa, “İyi hatırladım. Nasıl bu sene işler” karşılığını verdi. Esnafın İmamoğlu’na yanıtı ise, “Vallahi mallar ucuz; millette para yok. Sıkıntı var” oldu. İBB olarak, üreticiden patates alımı yapıp ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Ama bu bereketi iyi değerlendiremiyoruz.

Senin de dediğin gibi; cebinde para olmayınca, olmuyor” şeklinde konuştu. İmamoğlu, geçen yıl ve bu sene göre sattıkları ürünlerdeki fiyat farklarına dikkat çeken esnafa, “İnşallah bir dahaki buluşmamızda senin işlerin bereketini, milletin de cebindeki paranın bolluğunu konuşuruz” dileğinde bulundu.

Yorumlar kapalı.