Tuzla

Tuzla’da imalathanede çıkan yangın 3 katlı binaya sıçradı

Tuzla’da tek katlı hediyelik eşya imalathanesinde çıkan yangın bitişikte bulunan 3 katlı binaya ve ahıra sıçradı. Yangın itfaiye ekiplerin çalışmaları sonucu söndürüldü.

Tuzla

Tuzlalı genç kadın azmiyle takdir topluyor

Tuzla’nın Postane Mahallesi’nde çiftçilik yapan 28 yaşındaki Meral Bilgin, azmi ve hayat hikâyesiyle herkesi kendisine hayran bırakıyor

Tuzla

Çocuk yazarlar imza gününde buluştu

Tuzla Deniz Harp Okulu, Barbaros Ortaokulu’nda üçüncü ve dördüncüsü sınıfta okuyan 60 öğrenci, kendi kitapları için imza heyecanı yaşadı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, imza gününe katılarak çocuk yazarlara kitaplarını imzalattılar. Çocukların mutluluğunu paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Daha özgür düşünebilen, geleceğe doğru uzaklara bakabilen, ona göre de kendisi ile beraber çevresini de geliştiren, kendi yaşadığı ortamla ülkesini daha iyi noktalara getirmek için elinden gelen tüm imkanları kullanmaya çalışan bir nesil arzu ediyoruz” dedi.

Tuzla

Tuzla’da gemide 4 işçi gazdan zehirlendi

Tuzla’da bir gemide çalışma sırasında karbondioksit sızıntısı nedeniyle Ürdün uyruklu olduğu öğrenilen 4 işçi zehirlendi.

Tuzla

İyilik Şampiyonası’nın ilk haftasında 175 bin ‘hadi gülümse’ fotoğrafı çekildi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın geçen hafta Youtube kanalından canlı yayınında ilk görevi açıklayarak başlattığı; İyilik Şampiyonası’nın ilk haftasında her biri 4 kişiden oluşan bin takım, 175 bin fotoğraf çekerek ‘Hadi Gülümse’ görevini tamamladı.

Tuzla

Tuzla Piyade Okulu’nda korkutan yangın

Tuzla Piyade Okulu yerleşkesinde bulunan 41’inci Bakım Onarım Müdürlüğü Ar-Ge bölümünde yer alan mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Yangın, olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı.

Tuzla

Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, marketleri denetledi

Tuzla Belediyesi Zabıta ekipleri, temel ihtiyaç malzemelerinde KDV oranının yüzde 8 indirilmesi kararının yürürlüğe girmesi nedeniyle, Tuzla genelindeki marketlerde denetimler gerçekleştirdi. Ayrıca Ramazan ayının gelmesi ile birlikte etiket ve kasa fiyatlarının uyumu, son kullanım tarihi gibi konularda da denetimler gerçekleştirdi.

Tuzla

Tuzla’da servis midibüsü devrildi

Tuzla’da servis midibüsü ile hafif ticari araç çarpıştı. Refüje de çarpan midibüs devrilirken, içindeki 3 kişi yaralandı.

Tuzla

İstanbul’da kaçak avlanan 10 ton midyeye el konuldu

Tuzla’da kaçak olarak avlanan 10 midye ele geçirildi. Midyeler denize geri bırakılırken, 4 şüpheliye 37 bin 145 lira para cezası kesildi.

Tuzla

Doğuştan parmakları olmayan Zeynep’in konservatuar başarısı

Doğuştan bir elinin parmakları olmayan 19 yaşındaki Zeynep Düzgün, Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nde 2017 yılında bağlama kursuna başladı.