Tuzla

Tuzla’da bir vakfa ait misafirhane alev alev yandı

Tuzla’da bir vakfa ait olduğu belirtilen misafirhane alev alev yandı. Yangın, saat 00.00 sıralarında Tepeören Mahallesi Eski Ankara Asfaltı Caddesi üzerinde bulunan özel bir vakfa ait olan arazideki misafirhanede çıktı.

Tuzla

Tuzla’da muhtarlar istişare toplantısında buluştu

Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Tuzla’daki 17 mahalle muhtarı, İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Başkanı Suna Üstüner ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile bir araya geldiler. Özellikle pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı muhtarlara teşekkür edildi.

Tuzla

Tuzla’da 28 yaşındaki avukat, eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Tuzla’da dün gece saatlerinde iddiaya göre bir restoranda yemek yiyen avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Tuzla

“Cam bulamıyoruz” protestosu

İstanbul Aynacılar ve Cam Eşya İmalcileri Odası üyeleri, Şişecam Fabrikası önünde basın açıklaması yaptı. Cam ve ayna temin etmekte zorlandıklarını belirten grup, cam ürünlerine son 3 ayda yüzde 105 zam geldiğini söyledi.

Tuzla

Tuzla’da park halindeki otomobil alev alev yandı

Tuzla’da park halindeki otomobil, alev alev yandı. İtfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangında araç kullanılmaz hala gelirken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Tuzla

Yeryüzü Doktorları Tuzla’da Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret etti

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yardım faaliyetleri sürdüren Yeryüzü Doktorları’nın genç yapılanması, Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret etti.

Tuzla

Tuzla karting pistinde yağmur altında yarış

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içerisinde bulunan Karting Pisti, özel bir yarışa daha ev sahipliği yaptı. Yarışmaya katılan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nu yarışta üç kere geçtiğini belirterek, “Yağmurda ilk defa denedim. Çok daha farklı bir tecrübe” dedi.

Tuzla

Tuzla’da şişeler halinde kaçak alkol ele geçirildi

Tuzla’da sahte alkol imalatı ve satışı yapıldığı tespit edilen bir iş yerine baskın düzenlendi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınırken pet şişe ve bidonlar halinde çok sayıda kaçak alkol ele geçirildi.

Tuzla

Tuzla’da Mehmet Akif Ersoy vefatının 85’inci yılında anıldı

Tuzla Belediyesi, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı’nın yazarı; milletvekili, şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 85’inci yılında andı.

Tuzla

İlkokul öğrencilerinin yazdığı hikaye kitabının geliri LÖSEV’e bağışlanacak

Tuzla’nın Orhanlı İlkokulu’nda 2-E sınıfında okuyan 20 öğrenci, öğretmenleri ile koronavirüs salgınından etkilenerek hikâye kitabi yazdı. Öğrenciler, bir ormanda bulunan hayvanların salgın hastalığa yakalanması sonrasında aşı ile tedavi olarak gündelik hayatlarına geri dönmesinin anlatıldığı kitabın basımı için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan destek istediler. Öğrenciler, basılacak kitabın satışından elde edilecek geliri kanser hastalığı ile savaşan çocuklara ve LÖSEV’e bağışlayacak.