Silivri’de tohumluk arpa dağıtımı devam ediyor

Silivri Belediyesi’nin ilçedeki çiftçiyi desteklemek için başlattığı tohumluk arpa dağıtımı Gümüşyaka’da devam etti.

silivri
Daha Fazla Göster

Belediye’nin Gümüşyaka’da düzenlediği törende 60 çiftçiye 72 bin TL değerindeki 12 ton tohumluk arpayı bedelsiz olarak dağıtıldı.

Tarımsal üretim faaliyetleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Silivri Belediyesi, ses getiren çiftçiye tohumluk arpa desteğine devam ediyor. Daha önce Değirmenköy, Gazitepe, Çayırdere, Beyciler, Sayalar, Bekirli, Fener, Kurfallı, Çeltik, Akören ve Kadıköy Mahallelerinde düzenlediği “Yerli ve Milli Tohumluk Arpa Dağıtım Töreni” ile çiftçilerin yüzünü güldüren Silivri Belediyesi, aynı töreni bu kez Gümüşyaka Mahallesi’nde düzenledi.

Törende Gümüşyakalı 60 küçük ve orta ölçekli çiftçiye 72 bin TL değerindeki 12 ton tohumluk arpa bedelsiz olarak dağıtıldı. Üreticiler hediye edilen bu tohumlarla 600 dönüm araziye ekim yapabilecek.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Üreten Silivri” vizyonu doğrultusunda 2 bin 500 dönüm arazide tarımsal faaliyetler gerçekleştiren Silivri Belediyesi, bin dönüm araziye yaptığı arpa ekiminden elde ettiği 400 ton tohumluk arpayı 2 bin çiftçiye bedelsiz olarak dağıtıyor.

Yapılan bu destek ile çiftçiye doğrudan 2,5 milyon TL destek veriliyor. Üreticiler elde ettikleri ürünlerle 20 bin dönüm araziye ekim yapabilecek ve elde ettikleri 10 bin ton ürünü tohumluk olarak kullanabilecek. Böylece Silivri Belediyesi, ilçedeki küçük ve orta ölçekli üreticilerin yaklaşık 25 milyon TL ciro elde etmesine imkân sağlamış olacak.

İlişkili Haber
Başpehlivanlar Silivri’de er meydanına çıkacak

Yorumlar kapalı.