Şile Er Meydanı’nda kıyasıya mücadele

Şile Belediyesi’nin düzenlediği 14. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nde kıyasıya mücadele eden pehlivanlar renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu

sile2
Daha Fazla Göster

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri, Şile Marina’daki yeni er meydanında yapıldı. Türkiye Güreş Federasyonu’na kayıtlı çok sayıda sporcunun katıldığı güreşler, bu yıl da pehlivanların kıyasıya mücadelelerine sahne oldu.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’ın kürsü konuşmalarının ardından yağlanan pehlivanlar, etkinlik alanında mücadele ederek güçlerini sergiledi. Müsabakaların sonunda galip gelen güreşçi, başpehlivan Ali Gürbüz oldu. Kıyasıya mücadele, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Yeni Başpehlivan Ali Gürbüz!

Şile Belediyesi ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen güreşlerde, bu yılın pehlivanları arasından finale çıkan Ali Gürbüz, rakiplerini yenerek başpehlivanlığa ulaştı.

3 Kez Başpehlivan Unvanını Kazanan 5 Güreşçiden Biri

Eski Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz, 197 cm boyunda ve 125 kg ağırlığında. 1988’de Korkuteli Antalya’da dünyaya gelen sporcu, 650., 651., ve 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek 3 kez başpehlivan unvanını kazanma başarısını yakalayan 5 güreşçiden birisi.

Belediye Başkanı Ocaklı: “Ata Sporumuzu Büyük Bir Heyecanla Sizlerle Buluşturduk!”

Etkinlikte konuşan Başkan İlhan Ocaklı: “14.’sünü düzenlediğimiz ‘Geleneksel Şile Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne hoş geldiniz. Öncelikli olarak, Kastamonu’da sel felaketinde Hakkın rahmetine kavuşan vatandaşlara Âllah’tan rahmet diliyoruz. Yangında aynı şekilde hayatını kaybedenlere de Âllah’tan rahmet diliyoruz. Ata sporumuza sahip çıkıyoruz. Şile Belediyesi olarak 14.’sünü gerçekleştiriyoruz. Gördüğünüz gibi ata sporumuzu büyük bir heyecanla siz izleyicilerimizle buluşturduk.” dedi.

Şile Belediyesi Ata Sporumuzu Destekliyor ve Yaşatıyor

Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nin yaşatılmasında sporcusundan, izleyicilere kadar herkesin emeği olduğunu sözlerine ekleyen başkan İlhan Ocaklı, tüm pehlivanların başarıların devamını diledi.

Şile Yağlı Güreşleri’ne Altın Kemer Müjdesi!

Ülkemizin önemli yağlı güreş organizasyonları arasında yerini alan Şile Yağlı Güreşleri için Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan “Altın Kemer” müjdesi geldi. Hazırlanacak olan altın kemer önümüzdeki yıl itibariyle üç yıl üst üste Şile Er Meydanında birinci olan başpehlivanın olacak.

İlişkili Haber
Şile Kestane Balı, Dünyaya açılıyor

Güreşlerin Bu Yılki Ağası: Seyfi Şahin!

Yağlı güreş organizasyonlarının önemli geleneklerinden olan güreş ağalığı, bu yıl Şile Güreşleri’nde de yerini aldı. Güreş ağası olan Seyfi Şahin, her boy birincilerine birer çeyrek altın takdim ederken, derece yapan başpehlivanlara ise para ödülü verdi.

Güreş Emektarları Da Unutulmadı

Güreş sporuna ve Şile Güreşleri’ne geçmişten günümüze emek veren Fatih Koyuncu, Erdem Ergin, Mustafa Ergin, Mecit Yıldırım, Tamer Erdinç Dizman ve Ömer Aksu’ya plaketleri Başkan Ocaklı tarafından bizzat takdim edildi.

Yorumlar kapalı.