Sektörel Haberler

Metaverse sanal evreninde 10 milyon konut satışı bekleniyor

Gayrimenkul sektörüne yönelik gündem konularının konuşulduğu ‘Sektörün Bugünü ve Yakın Geleceği’ adlı etkinlik İstanbul’da düzenlendi. Etkinlik kapsamında yakın gelecekte tüm sektörleri etkilemesi beklenen “Metaverse” evrenine ilişkin görüşlere yer verildi. İnternetten sonra dijital dünyanın en önemli buluşu olarak nitelendirilen Metaverse evreninde 2022 ve 2023 yıllarında 10 milyon civarında sanal konut satılacağı ve bu durumun önemli bir ekonomi doğuracağı dinleyicilere aktarıldı.

Sektörel Haberler

Handan Hayrettin Yelkikanat MTAL’de kurulan Endüstriyel Otomasyon Laboratuvarı açıldı!

Botek Otomasyon, Maltepe Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Endüstriyel Otomasyon Laboratuvarı kurdu.

Sektörel Haberler

Hammadde fiyatlarındaki artış proje maliyetlerini 2’ye katladı

Son 1,5 yılda inşaat malzemelerinde TL bazında 3, dolar bazında ise 2 kat artışın konut satış fiyatlarına da yansıdığını söyleyen insaathesabi.com Kurucu Ortağı Mikail Karaca, “Satış fiyatlarındaki yüksek artış, talebi kiralık evlere kaydırdı ancak yeterli arz yok. Maliyet artışı sürdükçe kiralar da artmaya devam edecek, bu da daire satış fiyatlarını artırmaya devam edecek” dedi.

Sektörel Haberler

Kargo sektöründe müşteri deneyim endeksi sonuçları açıklandı

Pandemi döneminde müşterilerine daha hızlı ve konforlu hizmet vermek amacıyla yatırımlarını hızlandıran Yurtiçi Kargo, Şikayetvar tarafından açıklanan müşteri deneyimi endeksinde rakiplerini geride bıraktı.

Sektörel Haberler

Dijital Anadolu Projesi’nde “dijital dönüşüm ve siber güvenlik” konuşuldu

TÜRKONFED ile Türkiye İş Bankası iş birliğinde gerçekleşen etkinlikte katılımcılar, KOBİ’lerin siber güvenlik alanında atması gereken adımlara dikkati çekti.

Sektörel Haberler

Türkiye Bankalar Birliği’nden yangından etkilenen banka müşterilerine yönelik tavsiye kararı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), yaşanan orman yangınları nedeniyle ödeme güçleri olumsuz etkilenen banka müşterilerinin borçlarının ödenmesinde veya kendilerine finansman olanakları sunulmasında gerekli kolaylıkların sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.