Pendik

Savunma Sanayi Başkanı Demir: Ülkenin savunması çok yönlü bir kavramdır

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.

Pendik

Pendik’te korku dolu anlar

PENDİK’te yokuş aşağı inerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği TIR, park halindeki servis minibüsüne çarptı. TIR, yol boyunda bulunan duvara çarparak, dururken, yaşanan korku dolu anlar kameraya yansıdı.

Pendik

Pendik’te ATM’lerin ekranlarını kırıp kaçtı

Pendik’te özel bir banka şubesinin önünde bulunan ATM’lerin ekranını kıran şüpheli, olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı.

Pendik

Takla oton otomobilden şans eseri kurtuldu

Pendik’te TEM Otoyolu bağlantı yolunda kontrolden çıkan bir otomobilin beton bariyerlere çarparak takla attı. Kazada 1 kişi yaralandı.

Pendik

Pendik’te Anadolu Kahve Festivali

Pendik Belediyesinin ilkini düzenlediği Anadolu Kahve Festivali’nin açılış töreni gerçekleşti. Törene katılan Başkan Ahmet Cin: “500 yılı aşan bir kahve kültürümüz var. Bunu canlandırmak için bu etkinliği düzenledik. Pandemi kurallarına da uyarak bugün Anadolu Kahve Festivali’nin 1.sini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Pendik

Açık havada tiyatro keyfi

Pendik Belediyesi tarafından çocuklar için açık havada tiyatro etkinlikleri büyük ilgi görüyor.

Pendik

Pendik’te 5 bin kişiye aşure dağıtıldı

Muharrem Ayı nedeniyle Pendik Merkez Camisi’nde 5 bin kişiye aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

Pendik

Çocuklar spor yaparak enerji atıyor

Pendik Belediyesi ilçe genelindeki parklarda her hafta Çocuk Sporları etkinlikleri düzenliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlik kapsamında çocuklar spor aktiviteleri, geleneksel oyunlar ve ok atmayı deneyimledi.

Pendik

Pendik’te geri dönüşüme büyük önem veriliyor

Daha temiz bir çevre için çalışmalarını aralıksız sürdüren Pendik Belediyesi, talep eden vatandaşların evlerine giderek atıkların toplanması için mavi iç mekan atık kutusu ve poşeti veriyor.

Pendik

Pendik’te yaz etkinlikleri başladı

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte Pendik Belediyesi’de gençlerin zamanlarını daha verimli geçirmeleri için yaz spor okullarındaki etkinliklerine başladı.