Küçükçekmece’ye 2 yılda 10 yeni park

Daha yeşil bir Küçükçekmece için çalışmalarını yürüten Küçükçekmece belediyesi 2 yıl içerisinde ilçeye 10 yeni park kazandırdı.

cekmekoy
Daha Fazla

Küçükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri pandemi sürecini fırsata çevirerek aralıksız çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalar kapsamında ilçeye 10 yeni park kazandırılırken 17 parkında bakım çalışmaları yapılarak yenilendi.

Yeşil alanın insanlar için çok önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Kemal Çebi yaptığı açıklamada; “Yeşil alanların azalmasının yaşam kalitemizi doğrudan etkilediğinin farkındayız. Bu alanlara daha fazla Küçükçekmecelinin erişim hakkının olduğunu da biliyoruz. Miniklerimizin güvenle koşup oynayacağı, büyüklerimizin biraz soluklanıp dinleneceği ve tüm komşularımızın spor yapabileceği alanlar oluşturmak bilinciyle ilçemizde yeşil alan ve park sayısını artırmayı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda aldığımız geri dönüşler çok olumlu. İlçemize yeni parklar kazandırmaya ve mevcut parklarımızı yenilemeye devam edeceğiz” dedi.

Küçükçekmece’ye kazandırılan yeni parklar

Atakent Mahallesi 1. Etap 9. Çıkmaz Sokak Parkı, Atakent Mahallesi 415-1 Parsel Parkı ve Açık Spor Alanı, Atakent Mahallesi Kuşlar Tepesi Caddesi Açık Spor Alanı, Cumhuriyet Mahallesi Hanımeli Sokak Parkı ve Açık Spor Alanı, Fevziçakmak Mahallesi Kaya Sokak Park Alanı, Halkalı Merkez Mh. 5001 Parsel Yanı Park ve Açık Spor Alanı, Halkalı Merkez Mh. 5186 Parsel Parkı ve Açık Spor Alanı, Halkalı Merkez Mh. Orhan Saral İ.Ö Okulu Karşısı Parkı, Tevfikbey Mh. Dr. Ali Demir Caddesi Park Alanı, Soyak Yönetimi Önü Park Alanı.

Yorumlar kapalı.