Sahilleri saran müsilaj ürkütüyor

Marmara denizinde etkili olan müsilaj (deniz salyası) İstanbul sahillerinde de etkili olmaya başladı.

musilaj2
Daha Fazla Göster

Cumhurbaşkanlığının talimatı doğrultusunda çalışmalar başlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da Kadıköy Caddebostan Sahili’ndeki müsilaj temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.

Marmara Denizi’ne kıyısı olan bütün kentlerde aynı anda 15 noktada başlatılan temizlik çalışmalarının startı, İstanbul Caddebostan Sahili’nde düzenlenen bir törenle verildi. Tören’e Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve ünlü sanatçılar katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizi’ne kıyısı olan 7 il valiliği, il ve ilçe belediye başkanlıkları ve ilgili bakanlıklar ile sivil toplum kuruluşlarına Marmara Denizi Eylem Planı’nın uygulanmasına ilişkin genelge gönderdi.

Genelge kapsamında İstanbul Caddebostan Sahili’nde startı verilen büyük deniz temizliği Bursa, Kocaeli ve İstanbul Pendik’in de içinde bulunduğu 15 noktada eş zamanlı başladı. Daha sonra Bakan Kurum ve beraberindeki heyet Caddebostan sahilinden tekneyle Marmara Denizi’ne açılarak yaşanan müsilaj kirliliğini yerinde inceledi.

Yorumlar kapalı.