İstanbul

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Özcan’dan önemli açıklamalar

İSTANBUL Eczacı Odası’nın Seçimli Olağan Genel Kurulu’nu 65 yıl son ilk kez bir kadın aday kazandı. Eczacı Şeker Pınar Özcan, İstanbul Eczacı Odası’nın ilk kadın başkanı oldu. Özcan, “65 yıl sonra ilk defa bir kadın başkan oldu. Bu durumun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu durum isterlerse bütün kadınların neler başarabileceğine bir örnektir. Bizim tabi mesleki anlamda çok mücadele etmemiz gereken konu var. Mesleğimizin çok sorunları var. Eczanelerimizin ekonomik anlamda ayakta kalması için güncellemeler değişikliklerimiz var” dedi.

İstanbul

Rami Kuru Gıda Hali’nde yıkımlar başladı

RAMİ Kuru Gıda Hali’nde verilen tebligat süresinin dolmasının ardından, dükkanlarını zamanında boşaltan esnafın dükkanlarının iç kısımlarının yıkımına başlandı.

İstanbul

Adnan Menderes ve arkadaşları kabri başında anıldı

27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

İstanbul

Okul servis denetimleri devam ediyor

İstanbul’da öğrenci servisleri denetlendi. Denetimlerde evrak kontrolünün yanı sıra, koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara uyulup, uyulmadığına bakıldı. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi.

İstanbul

Halden restorana balık fiyatları

GÜRPINAR Balık Hali’nde hamsinin kilosu 15 lira, istavritin kilosu 20-25 lira, tekir ve barbunun kilosu boylarına göre değişerek 40-50 lira, mezgitin kilosu 20-25 lira, palamutun tanesi ise 15-20 olarak satılıyor.

İstanbul

Prostat kanseri için köprü maviye boyandı

Türk Tıbbi Onkoloji Derneğinin, ‘Tak Bi Mavi Kravat, Prostat Kanserine Dikkat!’ sloganıyla prostat kanserine dikkat çekmek için Astellas İlaç Türkiye’nin koşulsuz katkılarıyla dört yıldır yürüttüğü kampanya, bu yıl yeşil sahalara inerken, iki yakayı birbirine bağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü de mavi ile ışıklandırdı.

İstanbul

İstanbul’da hava destekli ‘Yeditepe Huzur’ denetimi

İSTANBUL’un 39 ilçesinde 2021 yılının 25’inci ‘Yeditepe Huzur’ denetimi gerçekleştirildi.

İstanbul

İki doktor hastalarına örnek oldu

Kardiyoloji doktorları Barkın Kültürsay ve Samet Uysal, dünyanın ilk kıtalararası triatlonu olan İstanbul Boğaziçi Triatlonu’nu 3’üncü sırada tamamladı. Bu başarılarıyla hastalarına da örnek olan ikili, hem tıp hem de spor alanında daha büyük başarılar hedeflediklerini söyledi.

İstanbul

Vali Yerlikaya: AKM 29 Ekim’de açılacak

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, Atatürk Kültür Merkezi (AKM), binasının 29 Ekim’de açılacağını açıkladı.

İstanbul

Süryani papazları dolandırdılar

İSTANBUL ve Şırnak’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, sahte belgeler üzerinden icralı olduğunu söyledikleri daireleri ucuza satın alma vaadinde bulunarak 2’si Süryani papazı 4 kişiyi dolandırdığı iddia edilen 12 kişiden 8’i gözaltına alındı.