Gaziosmanpaşa’da çocuklar ağaç dikti

Gaziosmanpaşa’da Dünya Çevre Günü etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öğrenciler okul bahçesine ağaç dikki.

gop
Daha Fazla

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere çevre bilincini aşılıyor. Geri dönüşümün önemeni anlatmak açısından okullarda yarışmalar düzenlendi.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Etkinlik kapsamında öğrencilere çevre bilinci ve doğa sevgisi kazandırmak amacıyla okulda oluşturulan hobi bahçesinde ağaç dikimi yapıldı.

Öğrenci Semih Gürçay, “Geri dönüşüm hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Zaten görüyoruz; Marmara’da deniz salyası denizi kirletmiş bir durumda. O yüzden yani sıfır atık projesi bence çok önemli” diye konuştu.

Öğrenci Lale Aslan, “Çevre elçileri ile beraber güzel bir proje yürütüyoruz. Güzel bir çevre için sadece günümüze değil geleceğimize de çeşitli projelerle güzel bir gelecek hazırlıyoruz. Birçok plastik çöplerimizi ayrıştırdık” dedi.

Yorumlar kapalı.