15 Temmuz şehitleri rahmetle anıldı

15 Temmuz Hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü nedeniyle Eyüpsultan Belediyesi, çeşitli etkinlikler düzenlendi.

eyupsultan
Daha Fazla

Eyüpsultanlılar, 15 Temmuz kahramanları için düzenlenen programda tek vücut olarak tüm dünyaya bu ülke için hain planlar yapanların karşılarında milleti bulacakları, hain emellerine hiç bir zaman ulaşamayacakları mesajını verdi.

15 Temmuz ruhunu yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için bir dizi etkinlik düzenleyen Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Meydanında, “Çizgimiz 15 Temmuz Karikatür Duvarı” ve “Dakika Dakika 15 Temmuz Sergisi”ni açtı. Karikatürist Ahmet Altay ve vatandaşlar tarafından karikatür duvarına 15 Temmuz’a ilgili çizimler yapıldı.

Sergiyi ve karikatür duvarını Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte Eyüpsultan İlçe Kaymakamı İhsan Kara’da gezdi. Vatandaşların 15 Temmuz’la ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için meydana konulan anı defterine Başkan Deniz Köken ise şunları yazdı:

“15.07.2016’da yapılmaya çalışılan ve milletin olaya el koyması ile sonuçlanan darbe girişiminde şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazi olanlara sıhhatli uzun ömür temenni ediyorum. 15.07.2016 hain darbe girişimi göstermiştir ki içerde dışarıda mihraklar durmayacaktır. Millet iradesine de ipotek konulamayacağı bir kez daha anlaşılmıştır. Allah birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etsin.”

Eyüpsultan Belediyesi’nin 15 Temmuz gecesi halkın kahramanca direnişini ve 28 gece süren demokrasi nöbetlerinde yaşanan heyecanı tekrar hatırlatmak amacıyla açtığı “Dakika Dakika 15 Temmuz Sergisi”ne ise vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Vatandaşların Eyüpsultan Meydanı’ndaki coşkusuna ortak olan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Hamdolsun 5 sene sonra bugün burada aynı duyguyu tekrar yaşıyor olmak, aynı heyecanla şehitlerimizi anıyor, yad ediyor olmak güzel bir şey.

Ben ziyadesiyle memnunum, gelenlere de teşekkür ediyorum. Bu işi unutturursak başka boyutlara doğru yol alır gider, yeni nesil bunları bilerek büyüyecekler ve bir daha da buna müsama göstermeyecekler.”

Yorumlar kapalı.