Başkan Poyraz elleriyle aşure dağıttı

Muharrem ayı münasebetiyle Çekmeköy Belediyesi tarafından aşure dağıtım programı gerçekleştirildi.

poyraz
Daha Fazla Göster

Çekmeköy Belediyesi’nin Muharrem ayı münasebetiyle geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımı bu yılda ilçede belirlenen noktalarda gerçekleştirildi. Bereketin simgesi aşureler sabahın erken saatlerinde hazırlanmaya başlandı. Hazırlanan aşureler vatandaşlara ikram edildi.

Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan Şahinbey Camisi’nde gerçekleşen dağıtım programına katıldı.

Programda vatandaşlarla sohbet eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; dinimizde faziletli aylardan biri olan Muharrem ayının ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. Başkan Poyraz; “Bütün şehitlerimizi ve ehlibeytimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Bu mübarek ay vesilesi ile kusurları değil sevgiyi ön plana çıkaralım.

Aşurenin yapımı ve paylaşılması çok önemlidir. Birçok malzemenin buluşmasıyla ortaya çıkan bu tatlının bizim farklılıklarımızı temsil ettiğine inanıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, ülkemizi bölmeye çalışanlara aramızı açmaya çalışanlara fırsat vermesin. Bu mübarek ayda dualarımızda İslam alemini unutmayalım. Aşurelerin yapımında ve size ulaştırılmasında emeği geçen kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum,” dedi.

İlişkili Haber
Ömerli’de çalışmalar aralıksız devam ediyor

Yorumlar kapalı.