Beyoğlu’nda okul bahçelerinde serinliyorlar

Beyoğlu’nda okulların bahçelerinde kurulan Portatif Yaz Havuzları’nda yaklaşık 2 bin öğrenciye yüzme eğitimi veriliyor.

havuz
Daha Fazla Göster

Yoğun ilgi gören yaz havuzlarını ziyaret eden Başkan Yıldız, “Altı tane spor tesisimiz, semt konaklarımızda bulunan spor salonlarımız, okullarımızın spor salonları, basketbol sahalarımız ve parklarda gerçekleştirdiğimiz açık hava spor etkinliklerimiz ile sporun her alanında hizmet veriyoruz” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından “Beyoğlu’nda Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla kurulan Portatif Yaz Havuzları, sıcaktan bunalan çocukların buluşma noktası oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen proje kapsamında Piripaşa İlk/Ortaokulu, Orbay İlk/Ortaokulu ve Haliç İlkokulu bahçelerinde büyük portatif havuzlar kuruldu. Uzman antrenörler tarafından yüzme eğitimi verilen havuzlara giren çocuklar sıcak havada serin suyun tadını çıkartıyor.

Pandemi tedbirleri nedeniyle yarı kapasite hizmet veren havuzlardan 2 binden fazla öğrenci faydalanıyor. Yoğun ilgi gören yaz havuzlarını ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, çocuklarla sohbet ederek sporun önemini anlattı.

ÇOCUKLAR SICAK HAVADA SERİN SUYUN TADINI ÇIKARTIYOR

7-11 yaş arasındaki çocuklar faydalanabildiği havuzlara kayıt yaptıran çocuklar sıcak havada serin suyun tadını çıkartıyor. Öğrencilerin yaz havuzları eğitimlerine katılabilmeleri için gerekli olan tahliller de Beyoğlu Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yaptırılıyor. Haftanın altı günü hizmet veren yaz havuzları ile çocukların sağlıklı, zinde ve teknoloji bağımlılığına kapılmadan hareket dolu bir yaz geçirmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Yorumlar kapalı.