Yakuplu’ya doğayla iç içe bir merkez kazandırıldı

Yakuplu’da bulunan doğayla iç içe 50 bin m2’lik Kent Ormanı kapılarını halka açtı.

yakuplu2
Daha Fazla

Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle çalışmaları yürütülen Yakuplu Kent Ormanı doğayla iç içe bir sosyal donatı alanı olma özelliğine sahip.

Açılışını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık; “Yakuplu Kent Ormanı ile hem Yakuplu mahallemize hem de Beylikdüzümüze yepyeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz. Beylikdüzü’nü yaşayan, nefes alan ve İstanbul’a nefes aldıran bir kent haline getirmek için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Beylikdüzü bugüne nefes, yarına umut ve örnek olmaya devam edecek ” dedi.

Çalık’ın konuşmasının ardından söz alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise; “Doğayı korumak; yaşamı korumak ve doğayı geliştirmektir. Yeşil alanları büyütmek geleceği kurtarmaktır. Bugün burada çok güzel bir ormanımızı tamamladık. Ayrıca içerisinde İBB’nin en uygun ücretlerle vatandaşlarına hizmet vereceği keyifli bir sosyal tesisimiz de açılıyor. Oraya bütün vatandaşlarımızı bekliyorum.

Yeşille ilgili yatırımlarımız çok güçlü bir biçimde yürüyor. Milyonlarca metrekareyi bu kente kazandıracağız.” şeklinde konuştu. Konuşmasında Kanal İstanbul’a da değinen İmamoğlu, “Doğaya karşı yapılan yanlışlar, bir güvenlik sorunudur ve hayatı tehdit eder. Kanal İstanbul projesinin içinde yatan aslında kanal meselesi değil, sağına soluna dikilecek binalardır. Ama bizim o işe tahammülümüz yok.

‘Milet Bahçeleri, yeşil alanlar yapıyoruz’ diyorlar, Allah razı olsun daha fazlasını yapın ama bunu yapmayın. Bu yanlıştan dönün, ısrar ediyoruz. Elinizdeki yetki ile İstanbul kentinin geleceğini sıkıntıya sokamazsınız. Türkiye’nin geleceğini tehdit altına alamazsınız” dedi.

Yorumlar kapalı.