Millet Bahçesi’nde binlerce kişi bayram namazı kıldı

Başakşehir’de binlerce vatandaş Başakşehir Millet Bahçesi ve Bahçeşehir Gölet’te bayram namazı kıldı.

basaksehir
Daha Fazla

Bayram Namazını açık alanda kılan Binlerce Başakşehirli bayram coşkusu paylaştı, ülkemizin birlik ve beraberliği için hep birlikte dua etti.

Başakşehir’de, Kovid-19 tedbirleri kapsamında açık havada sosyal mesafeli bayram namazı kılındı. Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Millet Bahçesi ve Bahçeşehir Gölet günler öncesinden hazırlık çalışmaları yaptı.

Çimler biçildi, alanda bakım çalışmaları yapıldı. Namaz sırasında sosyal mesafenin korunması için belli mesafelerle çizgiler çekildi. Namaz kılınacak alanda sesin her yere eşit bir şekilde yayılması için farklı noktalara hoparlörler yerleştirildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte namaz alanına gelmeye başlayan Başakşehirliler sabah namazını da hep birlikte eda etti.

Başakşehir Millet Bahçesi ve Bahçeşehir Gölet’te bulunan namaz alanına aileleriyle birlikte gelen Başakşehirliler, bayram namazı öncesi sohbet ve Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi. Manevi atmosferde bayram sabahını idrak etmenin mutluluğunu yaşayan ilçe sakinleri, ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam âlemi için ellerini semaya açtı.

Yorumlar kapalı.